Máme radi výzvy.

Sú dve možnosti: buď to nevieš (stále sa môžeš učiť), alebo to nechceš (nezmeníme to, ale aj tak ti vieme pomôcť).

Vitajte v Globalimpex Consulting!

Sme poradenská firma a pomáhame manažérom firiem dosahovať jedinečné ciele.

Dovoľte nám spoznať vaše potreby, aby sme vám poskytli rýchle, bezpečné a na mieru šité riešenie.

 


 

O NÁS

Globalimpex ponúka komplexné služby a odborné znalosti potrebné na to, aby vám pomohli vyriešiť tie najzložitejšie problémy súvisiace s firemnými zmenami alebo rozšírením vášho podnikania.

Náš individuálny a disciplinovaný prístup zaručuje, že príležitosti alebo identifikované problémy a riziká budú náležite posúdené. Následne vám navrhneme najvhodnejšiu štruktúru pre realizáciu plánovanej transakcie.

Od roku 2008 úspešne pomáhame lokálnym a medzinárodným súkromným spoločnostiam pokrývajúcim rôzne služby a odvetvia.

 

 • Globálne myslenie
 • Flexibilná implementácia
 • Bezpečná realizácia


HODNOTY

V Globalimpex chápeme, že zmena nie je vždy ľahká.

Váš obchodný úspech je našou prioritou a preto neustále dodržiavame nasledujúce zásady:

ODBORNOSŤ

Medzinárodné skúsenosti so znalosťou miestneho trhu a zavedenou sieťou spolupracujúcich odborných partnerov poskytujú nám a našim klientom významnú výhodu, čo následne šetrí ich čas a peniaze. Každý projekt má svojho špecialistu z odvetvia.

FLEXIBILITA

Rýchle a dôsledné oboznámenie sa s potrebami klienta je pre nás dôležité pre návrh konkrétnych požiadaviek a uplatnenie správnych riešení. Zameriavame sa čisto na klientov a definované ciele, ktoré efektívne spájame s odbornými skúsenosťami.

LOJALITA

Vážime si dôveru klienta, správame sa eticky a poskytujeme trvalú diskrétnosť počas našej práce a aj po jej ukončení. Máme radi keď sa k nám klient vracia s novými projektami a požiadavkami.

INOVATÍVNOSŤ

Či už je výzvou nájsť nové spôsoby pre rozšírenia podnikania, optimalizácie prevádzky alebo vstup do úplne nového podnikania. Náš proces spája odpornosť a spoluprácu s inovačnými postupmi tak, aby sme zabezpečili, že pochopíme základné potreby klienta a pomôžeme úspešne zámer zrealizovať.

 


 

SLUŽBY

Globalimpex ponúka širokú škálu konzultačných služieb pre rôzne firmy a klientov. Či už riadite malú lokálnu firmu alebo firmu s medzinárodným dosahom, pomôžeme vám rýchlejšie a bezpečnejšie dosiahnuť cieľ. Spojte sa s nami ešte dnes a s ochotou vám povieme o našich službách a o tom, čo pre vás môže urobiť.

FÚZIE A AKVIZÍCIE

So skúsenosťami z rôznych odvetví a poznajúc súvisiace procesy vás spoľahlivo a s odbornou starostlivosťou prevedieme celým procesom transakcie, od vyhodnotenia podmienok, navrhnutia vhodnej štruktúry, prípravy dokumentácie až po jej finálne uzavretie. Pomôžeme vám profesionálne vyhodnotiť riziká a možností a následne úspešne zrealizovať vaše akvizičné zámery.

DIVESTÍCIE

Keď sa rozhodnete vystúpiť z projektu, investície, odpredať aktíva, obchodný podiel alebo akcie, poskytneme vám odborné strategické poradenstvo s cieľom férovo stanoviť hodnotu, nájdeme potenciálneho kupujúceho a zabezpečíme úspešný a plynulý priebeh takejto transakcie.

REAL ESTATE

Poskytujeme investičné poradenstvo pri realitných projektoch formou odborných informácií založených na analýze a hodnotení vývoja na trhu. Zabezpečíme pre vás kúpu alebo predaj, development od povolení po výstavbu, vypracujeme analýzu obchodných modelov. Máme radi priemyselné, komerčné aj rezidenčné projekty.

FINANCOVANIE

Naša znalosť lokálnych bánk, lokálnych a medzinárodných inštitucionálnych či strategických investorov doplnená skúsenosťami s investičnými procesmi zvyšuje šance a urýchľuje možnosti financovania pre váš projekt. Poradíme vám, ako správne nastaviť a získať vlastný kapitál alebo dlhové financovanie pre vaše investičné alebo akvizičné plány.

 


 

NAŠE PORTFÓLIO

Staráme sa o každého klienta poskytovaním individuálneho a komplexného prístupu s tímom skúsených odborníkov. Tu nájdete príklady našich úspešných projektov:

 • Obnoviteľné zdroje

   

  Poradenské služby na strane predávajúceho a sprostredkovateľské služby zahraničnému klientovi predávajúcemu jeho energetický projekt na Slovensku (10 mil. EUR).

  Našim českým klientom sme poskytli strategické poradenstvo a zabezpečenie dlhového financovania na výstavbu a prevádzku 1MW FVE elektrárne na Slovensku.

  Pre iného lokálneho klienta sme úspešne zorganizovali predaj jeho 3MW FVE elektrárne medzinárodnému kupujúcemu.

 • Real Estate Development

   

  Globalimpex poskytuje zahraničnému klientovi strategické poradenstvo a projektové riadenie pri príprave priemyselnej zóny v Bratislave (70 ha) s cieľom vytvoriť obchodovateľný „realitný produkt“.

  V ďalšom projekte poskytoval Globalimpex zahraničnému klientovi poradenstvo pre jeho akvizície kancelárskych a rezidenčných nehnuteľností na Slovensku.

  Marek Gallo manažoval pre medzinárodne joint-venture povoľovací proces na výstavbu paroplynovej elektrárne CCGT s výkonom 800 MW v Bratislave (700 mil. EUR).

  Nová výrobná prevádzka (greenfield) a 25ha industriálna zóna na Slovensku bola developované pre Švajčiarsku investičnú skupinu. V ďalších rokoch bolo pre klienta úspešne zrealizovaných niekoľko ďalších akvizícii nehnuteľností (pozemky, rezidenčné, industriálne).

 • Strojárstvo

   

  Akcionár strojárskej výroby si vybral Globalimpex ako poradcu pri procese predaja svojich akcií nadnárodnej spoločnosti. Boli poskytnuté poradenské a strategické konzultačné služby.

  Slovenská strojárska spoločnosť využila služby Globalimpex v procese výberu, oceňovania, štruktúrovania a financovania akvizičnej transakcie (3 mil. EUR).

  Globalimpex úspešne poradil malému strojárskemu výrobcovi. Podporili sme proces zabezpečenia prevádzkového financovania a úspešne zrealizovali predaj jeho spoločnosti významnej slovenskej strojárenskej spoločnosti.

 • Odpadové hospodárstvo

   

  Globálny líder v oblasti optimalizovaného riadenia odpadov si najal Globalimpex na pomoc pri oceňovaní vybraných akvizičných cieľov na Slovensku.

 • Odkup akcií

   

  Globalimpex poskytoval českému klientovi poradenské služby pri štruktúrovaní a realizácii o kúpy menšinových podielov a spoločnom vysporiadaní s menšinovým akcionárom.

 • Waste-To-Energy

   

  Českému investorovi sme pomáhali s prípravou Waste-To-Energy projektu na Slovensku (15 mil. EUR) poskytovaním projektového riadenia a strategického poradenstva. Projekt je v štádiu začatej výstavby a investor rokuje o strategickej spolupráci so záujemcami.

 • Poľnohodpodárstvo

   

  Pre českú skupinu prevádzkujúcu farmy sme poskytovali služby v procese hľadania strategických partnerov a nových expanzií na Slovensko. Poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií (strana kupujúceho).

  Slovenský investor si najal Globalimpex na vyhodnotenie investičných príležitostí vo vybraných poľnohospodárskych prevádzkach. Globalimpex poskytla rýchle due diligence a poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií (strana kupujúceho).

 • Maloobchod

  Majiteľovi maloobchodnej siete prevádzkujúcej hypermarkety v krajských mestách na Slovensku sme pomáhali pri hľadaní strategického partnera / kupujúceho.


Marek Gallo

Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a spája viac ako 15 rokov skúseností na strategickej aj prevádzkovej úrovni.

Skúsenosti v oblasti riadenia investičných projektov, fúzií a akvizícií a riadenia výrobných prevádzok získal prácou pre verejné a súkromné ​​spoločnosti pôsobiace v medzinárodnom obchode, investíciach a developmente nehnuteľností. Bol kľúčovým manažérom pri príprave na vstup najväčších výrobcov a ich dodávateľov na Slovensko (Kia-Mobis, Sky Media - UMC, Samsung atď.). Ako člen predstavenstva a výkonný riaditeľ nadnárodnej spoločnosti bol zodpovedný za výstavbu a prevádzku závodu na výrobu spotrebnej elektroniky (neskôr akvírované skupinou SHARP / FOXCONN).

Od založenia Globalimpexu v roku 2008 poskytuje poradenské a konzultačné služby miestnym a medzinárodným klientom so špecializáciou na podnikové transakcie, strategické poradenstvo a development nehnuteľností.

Marek hovorí plynulo slovensky, česky, anglicky a rusky.