“Nikto z nás nie je taký chytrý ako sme všetci spolu.”

Kenneth H. Blanchard

Vitajte na stránkach poradenskej spoločnosti Globalimpex Consulting. Pomáhame vlastníkom firiem alebo firmám a ako je tá Vaša, dosiahnuť jedinečné ciele. Dovoľte nám spoznať Vaše podnikanie alebo potreby a poskytnúť rýchle a praktické riešenia šité na mieru.

 


 

O NÁS

Globalimpex Consulting ponúka komplexné možnosti a hĺbkové znalosti z rôznych odvetví potrebné na riešenie najzložitejších problémov.

Individuálny a disciplinovaný prístup zaisťuje správne vyhodnotenie jednotlivých príležitostí a identifikovaných problémov. To zahŕňa komplexné posúdenie súvisiacich rizík a spôsobov, ako je možné tieto riziká zmierniť, tak aby sa mohli implementovať príslušné riešenia.

Už od roku 2008 pomáhame spoločnostiam všetkých veľkostí, miestnym alebo medzinárodným súkromným spoločnostiam pokrývajúcim rôzne služby a priemyselné odvetvia.

 

 • Globálne myslenie
 • Flexibilná implementácia
 • Bezpečná realizácia


HODNOTY

V spoločnosti Globalimpex Consulting chápeme, že zmena nie je vždy ľahká. Naše dlhoročné skúsenosti nás naučili, aby bol váš obchodný úspech našou prioritou a neustále dodržiavať nasledujúce zásady:

LOKÁLNE A GLOBÁLNE

Medzinárodné skúsenosti so znalosťou miestneho trhu a zavedenou sieťou spolupracujúcich partnerov poskytujú našim klientom významnú výhodu, čo následne šetrí ich čas a peniaze.

FLEXIBILITA

Rýchle a dôsledné oboznámenie sa s podnikaním klienta je pre nás dôležité z hľadiska identifikácie konkrétnych požiadaviek a uplatnenia správnych riešení. Zameriavame sa čisto na našich klientov a definované ciele.

LOJALITA

Nepracujeme pre konkurenciu našich klientov - poskytujeme trvalú diskrétnosť počas našej práce a aj po jej ukončení.

INOVATÍVNOSŤ

Či už je výzvou nájsť nové spôsoby rozšírenia podnikania, optimalizácie prevádzky alebo zlepšenia rizikového profilu klientov. Náš proces podporuje spoluprácu a inovácie, aby sme zabezpečili, že nielen pochopíme základné potreby klientov, ale tiež im pomôžeme úspešne sa rozvíjať.

 


 

SLUŽBY

Globalimpex Consulting ponúka širokú škálu konzultačných služieb pre rôzne firmy a klientov. Či už ste malý, miestny podnik alebo nadnárodná spoločnosť, môžeme vám pomôcť dosiahnuť novú úroveň úspechu. Spojte sa s nami ešte dnes a dozviete sa viac o našich službách a o tom, čo pre vás môže urobiť náš tím.

FÚZIE A AKVIZÍCIE

Vďaka našim skúsenostiam z rôznych odvetví vás spoľahlivo prevedieme celým procesom, od navrhnutia štruktúry transakcie, prípravy kompletnej dokumentácie až po jej finálne uzavretie. Pomôžeme vám profesionálne vyhodnotiť a potom zrealizovať vaše akvizičné príležitosti.

DIVESTÍCIE

Poskytneme vám nezávislé strategické poradenstvo s cieľom úspešne a bezpečne predať vaše aktíva, spoločnosť alebo obchodné podiely.

REAL ESTATE

Investičné poradenstvo poskytovaním odborných informácií založených na výskume, analýze a vyhodnotení trhu. Zabezpečíme pre vás nadobudnutie alebo predaj nehnuteľnosti, development od povolení po výstavbu, prípravu obchodných modelov, získanie investičného kapitálu, nájdeme pre vás kupujúceho alebo nájomcu...

FINANCOVANIE

Poradenstvo o optimálnej kapitálovej štruktúre - vrátane získania nového equity alebo dlhového financovania, ktoré podporí nové investície alebo zabezpečí dlhodobý obchodný rast. Naše znalosti miestnych bánk a súkromných investorov urýchlia realizáciu vašich plánov.

 


 

NAŠE PORTFÓLIO

Globalimpex Consulting rieši problémy každého klienta poskytnutím komplexného prístupu podporeného tímom skúsených odborníkov. Príklady našich úspešných projektov nájdete nižšie:

 • Obnoviteľné zdroje

   

  Poradenské služby na strane predávajúceho a sprostredkovateľské služby zahraničnému klientovi predávajúcemu jeho energetický projekt na Slovensku (10 mil. EUR).

  Našim českým klientom sme poskytli strategické poradenstvo a zabezpečenie dlhového financovania na výstavbu a prevádzku 1MW FVE elektrárne na Slovensku.

  Pre iného lokálneho klienta sme úspešne zorganizovali predaj jeho 3MW FVE elektrárne medzinárodnému kupujúcemu.

 • Real Estate Development

   

  Globalimpex poskytuje zahraničnému klientovi strategické poradenstvo a projektové riadenie pri príprave priemyselnej zóny v Bratislave (70 ha) s cieľom vytvoriť obchodovateľný „realitný produkt“.

  V ďalšom projekte poskytoval Globalimpex zahraničnému klientovi poradenstvo pre jeho akvizície kancelárskych a rezidenčných nehnuteľností na Slovensku.

  Marek Gallo manažoval pre medzinárodne joint-venture povoľovací proces na výstavbu paroplynovej elektrárne CCGT s výkonom 800 MW v Bratislave (700 mil. EUR).

  Nová výrobná prevádzka (greenfield) a 25ha industriálna zóna na Slovensku bola developované pre Švajčiarsku investičnú skupinu. V ďalších rokoch bolo pre klienta úspešne zrealizovaných niekoľko ďalších akvizícii nehnuteľností (pozemky, rezidenčné, industriálne).

 • Strojárstvo

   

  Akcionár strojárskej výroby si vybral Globalimpex ako poradcu pri procese predaja svojich akcií nadnárodnej spoločnosti. Boli poskytnuté poradenské a strategické konzultačné služby.

  Slovenská strojárska spoločnosť využila služby Globalimpex v procese výberu, oceňovania, štruktúrovania a financovania akvizičnej transakcie (3 mil. EUR).

  Globalimpex úspešne poradil malému strojárskemu výrobcovi. Podporili sme proces zabezpečenia prevádzkového financovania a úspešne zrealizovali predaj jeho spoločnosti významnej slovenskej strojárenskej spoločnosti.

 • Odpadové hospodárstvo

   

  Globálny líder v oblasti optimalizovaného riadenia odpadov si najal Globalimpex na pomoc pri oceňovaní vybraných akvizičných cieľov na Slovensku.

 • Odkup akcií

   

  Globalimpex poskytoval českému klientovi poradenské služby pri štruktúrovaní a realizácii o kúpy menšinových podielov a spoločnom vysporiadaní s menšinovým akcionárom.

 • Waste-To-Energy

   

  Českému investorovi sme pomáhali s prípravou Waste-To-Energy projektu na Slovensku (15 mil. EUR) poskytovaním projektového riadenia a strategického poradenstva. Projekt je v štádiu začatej výstavby a investor rokuje o strategickej spolupráci so záujemcami.

 • Poľnohodpodárstvo

   

  Pre českú skupinu prevádzkujúcu farmy sme poskytovali služby v procese hľadania strategických partnerov a nových expanzií na Slovensko. Poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií (strana kupujúceho).

  Slovenský investor si najal Globalimpex na vyhodnotenie investičných príležitostí vo vybraných poľnohospodárskych prevádzkach. Globalimpex poskytla rýchle due diligence a poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií (strana kupujúceho).

 • Maloobchod

  Majiteľovi maloobchodnej siete prevádzkujúcej hypermarkety v krajských mestách na Slovensku sme pomáhali pri hľadaní strategického partnera / kupujúceho.


Marek Gallo

Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a spája viac ako 15 rokov skúseností na strategickej aj prevádzkovej úrovni.

Skúsenosti v oblasti riadenia investičných projektov, fúzií a akvizícií a riadenia výrobných prevádzok získal prácou pre verejné a súkromné ​​spoločnosti pôsobiace v medzinárodnom obchode, investíciach a developmente nehnuteľností. Bol kľúčovým manažérom pri príprave na vstup najväčších výrobcov a ich dodávateľov na Slovensko (Kia-Mobis, Sky Media - UMC, Samsung atď.). Ako člen predstavenstva a výkonný riaditeľ nadnárodnej spoločnosti bol zodpovedný za výstavbu a prevádzku závodu na výrobu spotrebnej elektroniky (neskôr akvírované skupinou SHARP / FOXCONN).

Od založenia Globalimpexu v roku 2008 poskytuje poradenské a konzultačné služby miestnym a medzinárodným klientom so špecializáciou na podnikové transakcie, strategické poradenstvo a development nehnuteľností.

Marek hovorí plynulo slovensky, česky, anglicky a rusky.